Handel i konsumpcja

Emperia potwierdza: trwają negocjacje z Grupą Maxima

Przedsiębiorstwo potwierdza informacje, do jakich dotarł "Parkiet". Holding rozpoczął negocjacje z litewskim inwestorem. Ich zakończenie powinno nastąpić w IV kwartale.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd Emperia Holding (...) przekazuje poniższą informację poufną dotyczącą rozpoczęcia przez spółkę w dniu 6 listopada 2017 r. negocjacji z Grupą Maxima jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki" - czytamy w komunikacie.

Sprawdź pigułę informacyjną spółki Emperia Holding 

Przypomnijmy: w dzisiejszym wydaniu "Parkietu" piszemy, że Emperią jest zainteresowana litewska Grupa Maxima, która prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach bałtyckich i Bułgarii. W naszym kraju jest znana pod marką Aldik. Obecnie liczy 30 sklepów zlokalizowanych w województwach lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. Skonsolidowane przychody grupy Maxima w 2016 r. sięgnęły 2,69 mld euro bez VAT. Przychody w Polsce wyniosły wówczas 48,2 mln euro.

Podyskutuj o spółce na forum parkiet.com

Wiosną zarząd Emperii Holding, właściciel Stokrotek, zapowiadał, że sprawa inwestora, który nabędzie 100 proc. jej akcji, zostanie rozstrzygnięta do końca III kwartału 2017 r.

Na dzisiejszej sesji akcje Emperii Holding zwyżkują ponad 3 proc., do 91,85 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły