Handel i konsumpcja

Duży popyt na akcje Miraculum

Inwestorzy wyrywają sobie z rąk papiery kosmetycznej spółki. Powód?
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Od początku wtorkowej sesji akcje kosmetycznej spółki cieszą się dużym wzięciem. W południe drożeją o ponad 15 proc., do 2,58 zł. Z rąk do rąk przeszło 114 tys. akcji. Obroty wynoszą blisko 300 tys. zł. Również w poniedziałek akcje Miraculum cieszyły się dużym wzięciem, podrożały o blisko 10 proc. Wczoraj po zakończeniu sesji poinformowano, że firma Code Design objęła w ramach subskrypcji prywatnej 900 tys. akcji spółki po 1,5 zł. Przypomnijmy, że z sierpniowej emisji akcji Miraculum pozyskało 17,3 mln zł. Wówczas również akcje były sprzedawane po 1,5 zł.

13 grudnia na GPW spółka zaprezentuje strategię rozwoju na lata 2018–2024. – Będzie ona zawierała prognozy dotyczące zmiany wielkości przychodów w poszczególnych latach. Obroty powinny się zwielokrotnić w stosunku do obecnych. Chcemy rosnąć zarówno w Polsce, jak i na świecie. Widzimy duży potencjał naszych produktów. Obecnie sprzedawane są one pod 11 markami. Liczbę marek w portfolio chcemy jednak znacząco ograniczyć – mówił nam niedawno Tomasz Sarapata, prezes Miraculum.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły