Handel i konsumpcja

Założyciele Lidia Kalita Designer Shops sprzedali część akcji

Lidia Kalita i Andrzej Kalita sprzedali niewielką część akcji projektanckiej firmy. Mniejszościowym akcjonariuszem został Piotr Żółkiewicz.

Po 6,1 zł za sztukę sprzedali mniejszościowy pakiet akcji Lidia Kalita Designer Shops założyciele firmy: projektantka mody Lidia Kalita i jej mąż i prezes spółki Andrzej Kalita. W sumie akcjonariusze otrzymali w ten sposób około 520 tys. zł od inwestora, którym jest fundusz private equity Piotra Żółkiewicza.

Transakcja nie jest niespodzianką. O podpisaniu umowy z inwestorem firma informowała w lipcu. W imieniu Żółkiewicz&Partners Inwestycje w Wartość FIZ zawarło ją Copernicus Capital TFI.

Według naszych szacunków, inwestor odkupił od Kalitów pakiet odpowiadający około 7,3 proc. kapitału całej firmy.

Lidia Kalita to jedna z założycielek firmy odzieżowej Simple, należącej dziś do Grupy Gino Rossi. Założona przez nią kolejna spółka - Lidia Kalita Designer Shops - notowana jest na NewConnect. Prowadzi sieć 12 sklepów, a jej plany ogłoszone podczas debiutu giełdowego mówiły o rozbudowie sieci do 24 punktów.

Przy kursie z dzisiejszej transakcji cała firma została wyceniona na około 7 mln zł. Na NewConnect papiery taniały o 5,42 zł, ale są niepłynne.

W II kwartale br. przychody firmy wyniosły 3,1 mln zł, o 49 proc. więcej niż przed rokiem, a w półroczu miała 5,6 mln zł obrotów. Spółka podała, że w półroczu miała dodatnią EBITDA. Jej strata netto wyniosła 0,5 ml zł i była nieco głębsza niż przed rokiem.


Wideo komentarz