Okres przyjmowania zapisów na akcje w ramach prawa poboru potrwa od 17 do 21 lipca. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt 7 lipca.

„Celem emisji jest dokapitalizowanie spółki mające zapewnić środki finansowe na obsługę i spłatę zobowiązań zaciągniętych w poprzednich okresach, a których terminy wymagalności zapadły lub zapadną w najbliższym czasie. Część środków z emisji zostanie wykorzystana na prowadzenie działalności, rozszerzenie możliwości dokonywania dalszych inwestycji i realizację założonych programów rozwoju" – czytamy w prospekcie. W raporcie z badania spółki za 2016 r. biegły rewident zwrócił uwagę na fakt, że w najbliższym czasie przypada okres zapadalności zobowiązań, a w przypadku gdyby Miraculum nie zrealizowało swoich planów dotyczących strategii finansowania, może mieć to wpływ na zagrożenie kontynuacji działalności. Biegły podkreślił, że straty z działalności operacyjnej, wysoka stopa zadłużenia oraz niski poziom wskaźnika płynności rodzą niepewność co do tego, czy spółka będzie w stanie kontynuować działalność.

W I kwartale Miraculum miało 2,73 mln zł jednostkowej straty netto. Przed rokiem strata sięgała 1,02 mln zł. Działalność grupy koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W ofercie spółki znajdują się m.in. marki: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin i Wars.