Handel i konsumpcja

LPP podtrzymuje plan na 2018 rok

Opublikowane dziś wyniki kwartalne największej grupy odzieżowej w kraju skłoniły inwestorów do sprzedaży akcji. Kurs akcji spada.
Foto: materiały prasowe

LPP w 2018 roku chce zwiększyć powierzchnię handlową o 11 proc. – poinformowała grupa przy okazji publikacji sprawozdania za I kwartał br.

Jednocześnie podtrzymała zapowiedź, że jej tegoroczna marża brutto powinna mieścić się w przedziel 54-55 proc.  Grupa LPP, właściciel marek takich jak Reserved, Mohito, Sinsay, czy Cropp wypracowała w I kw. br. 1,58 mld zł przychodów (wzrost o 16 proc. rok do roku), a także wykazała 117,7 mln zł straty operacyjnej i 104,7 mln zł straty netto. Dane o przychodach, podobnie jak informację o zysku brutto (710 mln zł) podała już na początku kwietnia.

Nowością są m.in. wyniki dalszych pozycji rachunku zysków i strat. Strata operacyjna jest nieco głębsza niż przed rokiem, gdy wyniosła niecałe 109 mln zł. Strata netto jest za to nieco mniejsza niż przed rokiem, gdy pod kreską grupa zanotowała 117 mln zł.

Przychody sklepów grupy rosły szybciej niż powierzchnia handlowa (9,5 proc. rok do roku do niecałych 1,01 mln m kw.). LPP odnotowało też średnio 9-proc. wzrost przychodów sklepów w ujęciu like-for-like.

Wyjątkiem jest marka Mohito, której przychody spadły rok do roku o 12 proc. do 162 mln zł.

Na czwartkowej sesji kurs akcji LPP spada najsilniej w WIG20: w najsłabszym jak dotąd momencie za akcję płacono 9200 zł, o 3,6 proc. mniej niż w środę. Do godz. 14-ej z rąk do rąk przeszły akcje warte 5,7 mln zł.

Przez ostatni miesiąc notowania odzieżowej firmy pięły się w górę.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły