Handel i konsumpcja

Wycena Eurocashu w dół

Analitycy Noble Securities obniżyli wycenę dystrybucyjnej spółki do 23,20 zł z 37,50 poprzednio. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji za jej akcje płacono na giełdzie 21,99 zł, wydali zalecenie "trzymaj".
Foto: materiały prasowe

Zdaniem analityka Krzysztofa Radojewskiego, autora rekomendacji, bardzo słabe wyniki IV kwartału 2017 r. są oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. - Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach - uważa. - Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów. W obecnej sytuacji poza możliwym potencjalnym odreagowaniem wynikającym z dynamicznego spadku kursu, nie widzimy w średnim terminie potencjału do wzrostu kursu - dodał.

Wśród potencjalnych zagrożeń wymienił dalsze niekorzystne dla spółki zmiany na rynku dystrybucji w Polsce oraz wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu, jak również ograniczenie handlu w niedzielę.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Eurocashu wyniesie 119 mln zł przy przychodach sięgających 24 mld zł. W 2019 roku zysk wzrośnie do 126 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do 25,3 mld zł. Rekomendacja została wydana 5 marca br. o godz. 9:00. Materiał ten jest jedynie streszczeniem rekomendacji. Pełny raport dostępny jest na stronach Noble Securities.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły