Handel i konsumpcja

Wyniki wezwania na akcje Tarczyńskiego

Wzywający kupił jedynie 1,5 mln akcji. Wezwanie opiewało na 6 mln walorów producenta wyrobów wędliniarskich.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

W ramach wezwania do sprzedaży akcji Tarczyńskiego, ogłoszonego przez EJT Investment, transakcją zostało objętych 1 510 241 akcji. W grudniu 2017 r. główny akcjonariusz poprzez EJT Investment wezwał do sprzedaży 6 mln akcji Tarczyńskiego, które dają 41,82 proc. głosów. Zapisy na akcje były przyjmowane do 28 lutego.

Inwestorzy z uwagą obserwowali przebieg wezwania bowiem jak mało kiedy wzywający kilkukrotnie podnosił oferowaną cenę. Początkowo oferował 10,5 zł za akcję, potem cena została podniesiona do 12,6 zł, a następnie do 14 zł. Mimo tego Nationale-Nederlanden OFE, Aviva OFE Aviva BZ WBK oraz OFE PZU Złota Jesień informowały, że nie odpowiedzą na wezwanie.

W południe walory producenta wyrobów wędliniarskich kosztują 13,85 zł (bez zmian).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły