Handel i konsumpcja

Indykpol: Spłacone kredyty bankowe

Indykpol sprzedał wreszcie dwa zakłady SuperDrobiowi.
Foto: Fotorzepa, Jakub Dobrzyński

W czwartek 1 marca obie firmy podpisały od dawna zapowiadaną umowę sprzedaży zakład uboju kurczaka w Lublinie i wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce na rzecz SuperDrob. Indykpol zarobił na tym 190 mln zł i dzięki temu, jak informuje spółka, całkowicie spłacił zobowiązania kredytowe wobec konsorcjum banków BZ WBK, Pekao oraz BGK.

Cena sprzedaży uwzględnia prognozowaną korektę o elementy długu netto i odchylenia od referencyjnego kapitału obrotowego. Jak podano w komunikacie, ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na podstawie wartości kapitału obrotowego netto, wynikającej z bilansu sporządzonego na 1 marca 2018 r.

Transakcja była zapowiadana jeszcze pod koniec 2017 r., ale z jej finalizacją spółki musiały zaczekać na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Indykpol debiutował na warszawskiej giełdzie przed 24 laty, jest największą polską organizacją spółek specjalizujących się w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły