Handel i konsumpcja

Akcjonariusze Tarczyńskiego dostaną więcej

Główny akcjonariusz się ugiął i podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego z 10,5 do 12,6 zł – poinformowała właśnie spółka.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

- Akcje objęte wezwaniem nabywane będą po 12,60 zł – poinformował właśnie większościowy akcjonariusz Tarczyńskiego, spółka  EJT Investment z siedzibą w Luksemburgu.

To odpowiedź na decyzję funduszy, posiadających pozostałe duże pakiety udziałów w Tarczyńskim, że nie mają zamiaru odpowiadać na wezwanie, ponieważ ich zdaniem zaproponowana w wezwaniu przez EJT Investment cena 10,5 zł za akcję nie odzwierciedla wartości godziwej spółki.

Wspólny komunikat ogłosiły  fundusze Aegon OFE, OFE Aviva BZ WBK, Nationale-Nederlanden OFE oraz OFE PZU Złota Jesień i OFE Pocztylion.

Po pięciu dniach EJT Investment zmienił zdanie i zaproponował już 12,6 zł za akcję, również za te akcje, które zostały objęte zapisami złożonymi przed dzisiejszym dniem. Kłopot w tym, że proponowane ceny wciąż nie nadążają za aktualnymi wycenami spółki. Jej wtorkowe notowania wzrosły z 12,6 zł do 12,85 zł. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kurs podlegał wprawdzie sporym wahaniom, ale wzrósł o 17 proc.

Celem właścicieli spółki EJT Investments, która należy do rodziny Tarczyńskich, jest przejęcie 100 proc. akcji Tarczyńskiego i zdjęcie spółki z giełdy.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły