Handel i konsumpcja

Emperia Holding: Decyzja w sprawie przejęcia później

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia właściciela Stokrotek przez Grupę Maxima.
Foto: materiały prasowe

UOKiK wskazuje, że działalność Maximy i Emperii pokrywa się na lokalnych rynkach sprzedaży detalicznej oraz krajowym rynku zaopatrzenia w te produkty. Urząd tłumaczy, że postępowanie przeszło do drugiej fazy, gdyż niezbędne jest przeprowadzenie badania rynku.

Akcjonariusze mają jeszcze pięć tygodni, by odpowiedzieć na wezwanie ogłoszone przez litewskiego inwestora, który zaproponował 100 zł za akcję Emperii. Tymczasem plany inwestycyjne Maximy chce pokrzyżować jeden z konkurentów rynkowych Emperii, czyli Eurocash, który posiada około 2 proc. jej kapitału. Jako udziałowiec domaga się uchylenia uchwały o zmianie statutu przegłosowanej w grudniu. Zmiana statutu to jeden z warunków umowy z Maximą, choć nie bezwzględny.

„Spółka zamierza zaskarżyć postanowienie o zabezpieczeniu i do czasu prawomocnego zakończenia postępowania zabezpieczającego Emperia Holding nie komentuje publicznie stanowisk i argumentacji, jakie są prezentowane przez strony w tym postępowaniu" – oznajmia zarząd właściciela Stokrotek. „Należy przy tym mieć na uwadze, że w postępowaniu zabezpieczającym sąd nie rozstrzyga o mocy prawnej uchwały, a wnioskodawca jedynie uprawdopodabnia (a nie udowadnia) swoje roszczenie i interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia" – podkreśla Emperia. Na czwartkowej sesji walory Emperii były wyceniane na 99,2 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły