Handel i konsumpcja

Esotiq & Henderson skupi własne akcje

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie modowej spółki zadecydowało o skupie do 446.700 akcji własnych - poinformowano w komunikacie
Foto: Bloomberg

Cena, za którą spółka będzie nabywać akcje własne nie może być wyższa niż 45,00 zł, ani niższa niż 0,10 zł. Esotiq & Henderson chce wydać na skup akcji maksymalnie 21 mln zł.

Liczba nabywanych akcji własnych nie będzie większa niż 446 700, a  wartość nominalna  nie może przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

Akcje spółki mogą być nabywane w transakcjach giełdowych, w tym pakietowych lub poza systemem obrotu - poinformowano w komunikacie

Zakupione przez firmę walory będą mogły zostać m.in. umorzone, odsprzedane, zaoferowane pracownikom  lub osobom, które były zatrudnione w spółce lub spółce z nią powiązanej przez okres co najmniej trzech lat lub wydane w zamian za akcje innego podmiotu.

Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych obejmuje okres od  19 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2022 r., nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na nabycie akcji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły