Gospodarka

Kurs Presco znowu mocno w górę

Już o ponad 25 proc. (godz.11.30) do 9,40 zł drożeją akcje spółki windykacyjnej Presco. Jest to już drugi dzień kiedy akcje windykatora mocno zyskują na wartości. Wczoraj podrożały o 20 proc. Tylko w ciągu dwóch dni akcjonariusze spółki zarobili 50 proc.
Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Analitycy podkreślają, że tak mocny wzrost kursu to w głównej mierze efekt opublikowanych wczoraj prognoz finansowych na ten rok. Zysk netto spółki ma wynieść od 25,7 do 29 mln zł, zaś przychody mają się ukształtować na poziomie od 76,5 do 85,5 mln zł. Gdyby prognozy te udało się zrealizować oznaczałoby to skokowy wzrost osiąganych wyników w porównaniu z rokiem ubiegłym. W całym 2011 r. spółka zarobiła na czysto 14,7 mln zł, zaś przychody wyniosły 41,1 mln zł.

Przedstawiciele spółki już zapowiedzieli, że będą rekomendować wypłatę dywidendy z zysku za ubiegły rok. Zarząd Presco zamierza przeznaczyć na ten cel 3,16 mln zł, co daje 0,16 zł na akcję.

Presco zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w lipcu ubiegłego roku. Spółka z oferty pozyskała 22 mln zł, mimo, że pierwotnie planowała, że będzie to70 mln zł. Akcje w ofercie były sprzedawane po 6 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz