Gospodarka - Świat

Volkswagen bije rywali

W czwartym kwartale (do minionego piątku) uprzywilejowane akcje niemieckiego producenta aut podrożały o 23 proc. To lepszy wynik niż osiągnęli jego europejscy rywale, informuje Bloomberg.
Foto: AFP

Koncernowi z Wolfsburga pomogły takie czynniki jak postęp w negocjacjach z regulatorami rynku w Niemczech i Stanach Zjednoczonych w związku ze skandalem dotyczącym  fałszowania wyników testów zanieczyszczeń emitowanych przez silniki diesla oraz  podniesienie przez Volkswagena prognozy wyników finansowych w tym roku.

1 listopada, czyli tydzień po podniesieniu tegorocznych szacunków zysku, kurs akcji Volkswagena po raz pierwszy osiągnął poziom sprzed skandalu. . – VW ma nowy management, wiarygodny plan działania i lepsze możliwości poprawy swojej kondycji niż jego globalni konkurenci - wylicza Arndt Ellinghorst, analityk Evercore ISI. Jego zdaniem kurs akcji Volkswagena może osiągnąć poziom 300 euro. Dzisiaj kosztują około 174 euro.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły