Gospodarka - Świat

Financial Times: Australia ogranicza wpływy Chin

Władze Australii zamierzają zabronić przyjmowania politycznych dotacji z zagranicy, a także zmusić lobbystów do ujawniania, czy pracują dla zewnętrznych podmiotów.
Foto: AFP

Ma to ograniczyć rosnące zagrożenie szpiegostwem, a także chińskie wpływy w krajowej polityce.

To zaostrzenie przepisów jest następstwem ujawnienia informacji, że organizacje i osoby fizyczne powiązane z chińskim rządem w ostatnich latach przekazały 67,7 mln dolarów australijskich partii liberalnej i partii pracy. Jeden z opozycyjnych parlamentarzystów, który dostał pieniądze z tego źródła, publicznie apelował, by Australia uznała chińskie żądania terytorialne na Morzu Południowochińskim.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły