Gospodarka - Świat

The Guardian: Więcej bezdomnych w Stanach

Liczba bezdomnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w tym roku po raz pierwszy od czasów wielkiego kryzysu. Stało się tak przede wszystkim za sprawą kryzysu mieszkaniowego na Zachodnim Wybrzeżu.
Foto: AFP

Z raportu sporządzonego przez rząd federalny wynika, że bezdomnych było 553 742, o 0,7 proc. więcej niż przed rokiem.

Oznacza to, że mimo hossy na rynku kapitałowym i rosnącego produktu krajowego brutto najbiedniejsi Amerykanie wciąż nie są w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb.

Paradoksalnie właśnie dobra koniunktura gospodarcza powoduje wzrost bezdomności, bo zwłaszcza w dużych miastach szybko rosną stawki za wynajem, na które najbiedniejszych nie stać.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz