Gospodarka - Świat

Tencent tańszy o 55 miliardów dolarów

Analitycy są rekordowo byczo nastawieni do perspektyw chińskiego giganta internetowego, ale inwestorzy pozbywają się jego akcji.
Foto: AFP

Od 21 listopada do minionego piątku jego kapitalizacja zmniejszyła się o 55 miliardów dolarów, informuje Bloomberg. Tencent Holdings ucierpiał na skutek  wyprzedaży walorów spółek technologicznych przez inwestorów, którzy inkasują zyski po tegorocznych zwyżkach notowań.

Dzisiaj  notowania Tencent znowu poleciały w dół a różnica między średnią docelową ceną z rekomendacji analityków a rynkową wzrosła do 19 proc. co jest poziomem bez precedensu. Spółka ta  ta jest głównym motorem wzrostu MSCI China Index, który w tym roku zyskał 47 proc. Spośród 40 analityków monitorujących Tencent 98 proc. zaleca inwestorom kupno jego akcji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły