Gospodarka - Świat

Wielkie otwarcie. Chińskie banki i firmy AM podane na tacy

To duży krok ku pełnemu otwarciu chińskiego systemu finansowego. Władze Państwa Środka, jak informuje Bloomberg, zapowiedziały zniesienie ograniczeń dotyczących udziału inwestorów zagranicznych w akcjonariacie chińskich banków i firm zarządzających aktywami (asset management).
Foto: Bloomberg

Z kolei w firmach operujących na rynku papierów wartościowych i ubezpieczeniowych podmioty zagraniczne będą mogły być udziałowcami większościowymi

Globalnym potentatom finansowym stwarza to bezprecedensowe możliwości na tym ogromnym rynku. Wcześniej Chińczycy ułatwili graczom zagranicznym dostęp do rynku akcji i obligacji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły