Gospodarka - Świat

Financial Times: Przegrzane Niemcy

Największej i najpotężniejszej gospodarce strefy euro grozi przegrzanie – ostrzegła wpływowa Rada Ekspertów Ekonomicznych i wezwała przyszły rząd do przeprowadzenia reform, które zapewnią, że obecny boom nie skończy się katastrofą.
Foto: Bloomberg

Rada składająca się z pięciu czołowych ekonomistów przedstawiła doroczny raport dla niemieckiego parlamentu i przestrzegła w tym dokumencie, że przy tempie wzrostu gospodarczego powyżej trendu i niskich stopach procentowych zwiększa się zagrożenie dla systemu finansowego i powstaje ryzyko pojawienia się bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości.

Rada wyraziła przekonanie, że niemiecka gospodarka po latach szybkiego wzrostu w przyszłym roku odnotuje zwiększenie PKB o 2,2 proc., ale w długim okresie bezpieczne tempo wzrostu nie powinno przekraczać 1,4 proc. rocznie przy inflacji 1,8 proc. To zapobiegnie pojawieniu się na rynku zakłóceń i napięć.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły