Gospodarka - Świat

Izwiestia: Dokąd latają Rosjanie

Linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group – Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS i Brussels Airlines – sporządziły ranking najbardziej popularnych połączeń, z których w tegorocznym sezonie urlopowym korzystali podróżni z Rosji.
Foto: AFP

W lecie największym powodzeniem cieszyły się loty do Barcelony, Nicei i Paryża.

Dużą frekwencję rosyjskich urlopowiczów odnotowano też w samolotach latających do innych słonecznych miast – Rzymu i Lizbony.

Wśród pozaeuropejskich połączeń pierwsze miejsce zajęło Toronto. Oprócz tego kanadyjskiego miasta na czele rankingu połączeń na inne kontynenty znalazły się amerykańskie Nowy Jork, Los Angeles, Miami i Boston. W porównaniu z latem 2016 r. popyt na bilety do Nowego Jorku wzrósł o 45 proc., a do Los Angeles o 135 proc.

W całym sezonie letnim liczba rosyjskich pasażerów w samolotach przewoźników z Lufthansa Group była o 30 proc. większa niż przed rokiem.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz