Gospodarka - Świat

VIX- indeks strachu. Nieoczekiwany wybuch zmienności

Wskaźnik zmienności VIX, zwany indeksem strachu, podczas czwartkowej sesji wzrósł najbardziej od sierpnia.
Foto: Bloomberg

Sprawiły to, jak pisze Bloomberg, obawy dotyczące bardzo wyczekiwanej przez inwestorów reformy podatkowej w Stanach Zjednoczonych.

W tym wyjątkowo spokojnym na Wall Street roku dwupunktowy skok wskaźnika VIX wystarczył aby znalazł się on powyżej tegorocznej średniej, ale wciąż jest on poniżej średniej dla obecnego rynku byka wynoszącej 18,3 pkt. VIX mierzy implikowaną zmienność kursów akcji z indeksu Standard&Poor's500.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły