Gospodarka - Świat

The Telegraph: Kuloodporne płytki do tornistrów

Jedna z prywatnych szkół w Stanach Zjednoczonych sprzedaje kuloodporne płytki, które dzieci mają nosić w tornistrach na wypadek, gdyby doszło do masowej strzelaniny.
Foto: AFP

Florida Christian School w Miami uważa, że takie płytki będą dla dzieci „kolejnym zabezpieczeniem" w razie pojawienia się w szkole strzelającego szaleńca.

Rodzice mogą zamówić kuloodporne płytki za 120 USD na szkolnej stronie internetowej w tej jej części, która promuje też szkolne czerwone podkoszulki i odzież zimową dla uczniów.

George Gulla, szef bezpieczeństwa w szkole, wyjaśnił gazecie „Miami Herald", że płytki będą stanowiły ochronę korpusów uczniów. – To tylko płytka – powiedział. – Wolę być przygotowany na najgorsze, niż później żałować, że czegoś nie zrobiłem. To nienormalne, ale co jest normalne? – stwierdził.

To jest oferta dla każdego rodzica, który zechce z niej skorzystać, ale kupowanie płytek nie jest obowiązkowe. Zapewnia jednak spokój sumienia. Szkoła w Miami od pewnego czasu zachęca dzieci, by nosiły tornistry, bo książki też mogą zatrzymać kulę, ale nie do tego są przeznaczone. Teraz można je wzmocnić płytką. Wejścia do szkoły patrolują ochroniarze.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz