Gospodarka - Świat

Financial Times: Banki z Wall Street zaniepokojone

Grupa dużych instytucji finansowych działających w Londynie, a wśród nich czołówka banków z Wall Street, przekonywała amerykańskiego sekretarza handlu, że niestabilny brytyjski rząd i brak postępu w negocjacjach warunków brexitu może zmusić je w najbliższej przyszłości do rozpoczęcia przenoszenia tysięcy miejsc pracy z City do innych miast na kontynencie lub do USA.
Foto: Bloomberg

W miniony piątek takie spotkanie za zamkniętymi drzwiami odbyło się w Londynie z udziałem Wilbura Rossa przebywającego z wizytą w Wielkiej Brytanii i szefów między innymi Goldmana Sachsa, JP Morgana i HSBC.

Przedstawiciele banków wyrażali zaniepokojenie przede wszystkim tym, że Wielka Brytania wciąż nie jest w stanie wyjaśnić, czy zdoła wynegocjować okres przejściowy, który umożliwiłby złagodzenie skutków zmian przepisów związanych z brexitem. Ostrzegli też, że nie mają bladego pojęcia, jak będzie wyglądało ostateczne porozumienie o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Amerykańskie banki zaraz po referendum nie kryły niezadowolenia z przegłosowania decyzji o brexicie, a Lloyd Blankfein niedawno napisał na Twitterze, że spodziewa się, „iż o wiele więcej czasu będzie spędzał" we Frankfurcie.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły