Gospodarka - Świat

120 proc. zysku na bańkach

W jaki sposób pokonać tłum? Trzeba kupować to wszystko, co w powszechnym mniemaniu nie ma szans na dalszy marsz w górę.
Foto: Bloomberg

Hipotetyczny portfel wypełniony takimi rzekomo nadmiernie wycenianymi aktywami (bubblicious) w tym roku dałby ponad 120 proc. zysku, policzył Bloomberg.

Znalazły się w nim papiery niektórych chińskich spółek operujących na rynku nieruchomości i tamtejszych firm internetowych, walory kilka amerykańskich olbrzymów technologicznych, fundusz inwestujący w kryptowaluty, branża ETF, obligacje z terminem wykupu za dziesiątki lat, czy zakłady na krótkoterminową zmienność.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły