Gospodarka - Świat

Jak się zabezpieczyć przed ryzykiem? PIMCO ma receptę

Stary sposób hedgingu przed ryzykiem na rynku akcji, polegający na zakupie obligacji, może nie przynieść spodziewanych korzyści, ostrzegają eksperci Pacific Investment Management (PIMCO), jednej z największych na świecie firm zarządzających pieniędzmi
Foto: Bloomberg

Twierdzą oni, jak relacjonuje Bloomberg, iż konieczne jest bardziej kompleksowe zabezpieczenie z zastosowaniem różnych metod.

„Przez większość czasu w ciągu minionych 20 lat obligacje spełniały swoją rolę w portfelach w czym znaczący udział miała stabilna bądź spadająca inflacja", napisali eksperci PIMCO w raporcie , który dotarł do klientów we wtorek. Ich zdaniem obligacje nadal będą odgrywały kluczową rolę w portfelach, ale z czasem mogą zostać poddane testowi.

Najbardziej oczywistą alternatywą byłby zakup opcji put na akcje lub ich indeks, chociaż może się to okazać kosztowne. Inną metodą może być zajęcie długich pozycji na akcjach z najmniejszym wskaźnikiem beta, które drożeją lub tanieją w znacznie mniejszym stopniu niż cały rynek oraz krótka sprzedaż indeksu ważonego kapitalizacją rynku. Trzeci sposób, zdaniem analityków PIMCO polega na krótkiej sprzedaży wybranych surowców.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły