Gospodarka - Świat

Ciemne chmury nad chińskimi obligacjami

Analitycy i ekonomiści wskazują, że rentowności długu chińskiego rządu mogą przekroczyć 4 proc.
Foto: Bloomberg

Głównym czynnikiem, jak pisze Bloomberg. ma być nasilająca się kampania władz zmierzająca do redukcji nadmiernego zadłużenia w gospodarce.

Dzisiaj rentowność długu dziesięcioletniego podskoczyła do 3,81 proc., a podczas poprzedniej sesji ceny tych obligacji spadły najbardziej od pięciu miesięcy w ślad za notowaniami papierów amerykańskich. Jednym z czynników był też brak dopływu gotówki z banku centralnego.

- Rynek jest bardzo wrażliwy i podatny na negatywne informacje – ostrzegają analitycy China Merchants Securities Co.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły