Gospodarka - Świat

Nadawcy TV z Wysp straszą wyprowadzką

Międzynarodowi nadawcy wykorzystujący Wielką Brytanię jako bazę europejskiej działalności ostrzegli, że będą musieli przenieść swoje operacje gdziekolwiek indziej z powodu brexitu.
Foto: AFP

Ich zdaniem rząd w Londynie zniweczył nadzieje na szybkie wypracowanie porozumienia, które określiłoby warunki ostatecznego i trwałego opuszczenia Unii Europejskiej.

– Naszym członkom potrzebna jest pewność znacznie przed krańcową datą w 2019 r. – powiedział Adam Minns, dyrektor wykonawczy Commercial Broadcasters Association, które reprezentuje sieci międzynarodowych mediów, takich jak Discovery Communications czy Walt Disney. – Bez większej jasności spółki będą musiały już w przyszłym roku podjąć decyzje o restrukturyzacji europejskiej działalności – dodał. Spółki nalegają na rychłą odpowiedź, bo korzystają z brytyjskich licencji na transmisje do innych krajów. A nie ma pewności czy takie rozwiązanie będzie funkcjonowało również po brexicie. Podobne wątpliwości zmuszają banki do przenoszenia siedzib i biur na kontynent, by zapewnić ciągłą obsługę klientów z Unii.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły