Gospodarka - Świat

Jak zarobić na strachu przed turbulencjami?

Tacy gracze jak Brevan Howard Asset Management, 36 South Capital Advisors, One River Asset Management i co najmniej trzy inne firmy rzucają do boju nowe fundusze mające chronić inwestorów przed skutkami rynkowych turbulencji.
Foto: AFP

Wprawdzie strategie obstawiające wzrost zmienności na rynkach należą w tym roku do najgorszych, ale tacy luminarze jak noblista Richard Thaler, czy Larry Fink, szef BlackRock, ostrzegali, że niezwykły spokój na rynkach może się nie utrzymać.

- Takiej okazji nie było od dziesięcioleci- twierdzi Richard „Jerry" Haworth. 16 lat współtworzył on 36 South Capital Advisors, a podczas globalnego kryzysu finansowego udało mu się potroić pieniądze inwestorów. Teraz zajmuje długą pozycję licząc na wzrost zmienności.

Wielką zagadką pozostaje, czy jemu i innym zarządzającym uda się przekonać inwestorów, by zaangażowali pieniądze w strategie, które w ostatnich latach przynosiły straty

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły