Gospodarka - Świat

Dobre wyniki JPMorgana

JPMorgan Chase, pierwszy z wielkich banków publikujących wyniki w trakcie tego sezonu, wypracował w trzecim kwartale zysk na akcję wynoszący 1,76 USD, gdy średnia prognoz analityków mówiła o 1,65 USD.
Foto: Bloomberg

Jego zysk netto wzrósł o 7,1 proc. do 6,73 mld USD a przychód zwiększył się o 2,7 proc., do 26,2 mld USD (gdy spodziewano się 25,6 mld USD). Bank rozczarował jednak swoimi przychodami z działalności tradingowej. W przypadku handlu akcjami spadły one o 3,6 proc. a obligacjami aż o 27 proc. Jako powód spadku przychodów z tradingu wskazano m.in. bardzo niską zmienność na rynkach.

Po raz pierwszy w historii dział bankowości detalicznej JPMorgan Chase osiągnął większy przychód niż dział bankowości inwestycyjnej. Bank rekompensuje sobie gorsze wyniki z działalności tradingowej bardziej tradycyjną bankowością. - Po raz pierwszy nasza firma przewodzi w USA jeśli chodzi o depozyty, gdyż wciąż jesteśmy dla konsumentów i spółek, partnerem, którego chętnie wybierają - chwalił się Jamie Dimon, prezes JPMorgan Chase podczas konferencji wynikowej swojego banku.


Wideo komentarz