Gospodarka - Świat

Kupując na szczycie można podwoić kapitał

Jeśli ktoś dziesięć lat temu kupił S&P 500 doświadczył 55-proc. spadku wartości swojej inwestycji, nasłuchał się o zgonie strategii „kup i trzymaj”, widział też jak inni uciekają z rynku akcji wycofując z niego 200 miliardów dolarów, wylicza Bloomberg.
Foto: Bloomberg

Jednak mimo wszystko udało mu się niemal podwoić zainwestowaną pulę.

Indeks Standard&Poor's500, uwzględniający reinwestowane dywidendy, od szczytu z 9 października 2007 roku zyskał 98 proc. Od dołka z marca 2009 roku, kiedy był pod kreską 55 proc. z nawiązką więc odrobił straty.

Dla inwestorów zastanawiających się teraz, czy nie warto posłuchać tych, którzy zalecają ostrożność i sprzedać, statystyki przemawiają przeciwko takiej strategii. Kursy akcji mogą nadal rosnąć, dzięki wyższym zyskom amerykańskich spółek. Obecnie analitycy prognozują, że co najmniej do roku 2019 będą one powiększały się o ponad 10 proc. rocznie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły