Gospodarka - Świat

Whisky lepsza niż złoto

Whisky Investment Fund, zamierzający zarabiać na rzadkich gatunkach malt whisky, chciał pozyskać 10 milionów dolarów, ale okazało się, że 50 prywatnych inwestorów zadeklarowało łączną kwotę w wysokości 12 mln dolarów, informuje Bloomberg.
Foto: Fotolia

Jak dotąd fundusz wydał 9 mln dolarów na zakup  14 tys. butelek whisky, a pozostałe pieniądze wykorzysta w okresie kolejnych 12 miesięcy.

Whisky Investment Fund zostanie zlikwidowany w ciągu czterech lat poprzez sprzedaż zgromadzonych zasobów whisky klientom prywatnym, hotelom, barom  i innym zainteresowanym, poinformował prezes Rickesh Kishnani. Spodziewa się on, że wartość detaliczna zakupionego trunku wyniesie ponad 20 mln dolarów.

W okresie pierwszych sześciu miesięcy tego roku The Rare Whisky Apex 1000, wskaźnik cen kolekcjonerskich butelek whisky, okazał się lepszy od innych aktywów, włącznie ze złotem, dobrymi winami, czy akcjami  alkoholowego giganta Diageo.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły