Gospodarka - Świat

Chińskie akcje drożeją w Hongkongu

Indeks spółek z kontynentu notowanych na parkiecie w byłej kolonii brytyjskiej najwyżej od 2015 roku.
Foto: Bloomberg

Liderami środowych  wzrostów w Hongkongu  okazały się kolejowa firma China Railway Construction oraz ubezpieczeniowa New China Life Insurance. Ta druga idzie w górę od pięciu sesji.

Giełdę w Hongkongu zasilają pieniądze płynące z Chin kontynentalnych za pośrednictwem łączy transakcyjnych z tamtejszymi parkietami. Swoje dokładają globalni inwestorzy windujący kursy spółek technologicznych.

Wielu spółkom  notowanym na parkietach w Państwie Środka ciążą obawy związane z polityką oddłużania firm oraz kondycją mniejszych niepaństwowych przedsiębiorstw.

Shanghai Composite Index w tym roku jest tylko 3,5 proc. nad kreską podczas  gdy Hang Seng China Enterprises zyskał 15 proc.. Nieźle radzą sobie duże spółki notowane w Szanghaju, których wskaźnik CSI 300 Index  wzrósł o 12 proc.

- Przed sezonem wyników nastawienie do dużych spółek z kontynentu jest pozytywne – twierdzi Daniel So, pracujący w Hongkongu strateg CMB International Securities.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły