Gospodarka - Świat

South China Morning Post: Australia wykopała Huawei

Chiński koncern Huawei stracił kontrakt na położenie podmorskiego kabla telekomunikacyjnego pomiędzy Wyspami Salomona a Australią.
Foto: AFP

Zamiast niego inwestycję zrealizuje australijski rząd, który obiecuje, że zrobi to taniej, szybciej i lepiej. Rick Houenipwela, premier Wysp Salomona, przyznał, że zmieniono wykonawcę kontraktu, gdy Australia wyraziła wątpliwości co do udziału Huawei w tym projekcie strategicznym. Kontrakt przyznany Huawei w 2016 r. mógł budzić obawy Canberry z tego względu, że jest on częścią dyplomatyczno-finansowej ofensywy Chin w Oceanii.

Julie Bishop, australijska minister spraw zagranicznych, nie ujawniła, jakie Australia ma zastrzeżenia do Huawei – poza względami bezpieczeństwa narodowego, „co do których nie można wchodzić w szczegóły".

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz