Gospodarka - Świat

Nowa gwiazda na Wall Street. Nie ma konkurencji

W minionym roku akcje Abiomed Inc. podrożały ponad trzykrotnie, a w maju 2018 r. firma ta szturmem wdarła się do indeksu Standard&Poor’s 500.
Foto: Bloomberg

Producent pomp wspierających pracę serca ostatnio znowu szedł w górę bijąc rekordy. We wtorek cena tych walorów wzrosła o 3,4 proc.

Raj Denhoy, cytowany przez Bloomberga analityk Jefferies, twierdzi, że jest nieprawdopodobne aby Abiomed na tym poprzestał. Przekonuje, iż urządzenie produkowane przez tę firmę w gruncie rzeczy nie ma konkurencji. Ekspert Jefferies cenę docelową papierów Abiomed podwyższył do 460 dolarów za sztukę. We wtorek na zamknięciu sesji kurs wynosił 430,85 USD. Kapitalizacja tej firmy, od dawna typowanej do przejęcia, sięga 19 miliardów dolarów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły