Gospodarka - Świat

56 pracowników Xiaomi zostanie milionerami

Osiem lat temu, jeszcze zanim Xiaomi Corp. sprzedało swój pierwszy smartfon, grupa 56 pracowników zgromadziła 11 milionów dolarów i zainwestowała w ten startup.
Foto: AFP

Wykorzystali oszczędności, pożyczyli od rodziców, a jedna recepcjonistka rzuciła na szalę swój posag , pisze Bloomberg.

Dzisiaj są „Szczęśliwą 56-tką" (Lucky 56). Xiaomi należy do grupy światowych producentów smartfonów odnoszących największe sukcesy i przygotowuje pierwszą ofertę publiczną  akcji (IPO) z której zamierza pozyskać 10 mld dolarów.

Udziały „Szczęśliwej 56-tki" wkrótce mogą być warte 1-3 miliarda dolarów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz