Gospodarka - Świat

Rynki obligacji wyjątkowo zdrowe

Mimo ostrzeżeń, iż cykl koniunkturalny znalazł się w punkcie zwrotnym, kondycja rynków długu świadczy o czymś innym, pisze Bloomberg.
Foto: Bloomberg

W tym roku przypadki podniesienia ratingów dla obligacji korporacyjnych będą liczniejsze niż liczba degradacji, zapewniają stratedzy Bank of America. Spodziewają się wysypu „wschodzących gwiazd" awansujących z poziomu spekulacyjnego do inwestycyjnego.

Wskazują, że w przypadku obligacji śmieciowych premia za ryzyko zbliża się do poziomu papierów o wyższym ratingu, fundusze zarabiające na degradacjach mają słabe wyniki, zaś te wyspecjalizowane w długu firm w tarapatach finansowych borykają się z najmniejszą podażą takich walorów od czterech lat.

"Jeśli stopy procentowe nadal będą rosły zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a także ceny ropy naftowej, nie będzie dla nas niespodzianką, iż dług o wysokiej rentowności wciąż będzie spisywał się lepiej", napisali w nocie do inwestorów Alex Roever i Kimberly Harano, stratedzy JPMorgan Chase.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły