Gospodarka - Świat

Zysk Morgan Stanley przebił oczekiwania

Zysk amerykańskiego banku inwestycyjnego w I kwartale 2018 r. okazał się wyższy niż oczekiwali analitycy i
Foto: Bloomberg

Dzięki dobrym wynikom obrotu akcji i papierów wartościowych bank Morgan Stanley zanotował 40 proc. wzrost zysku, który wyniósł 2,58 mld dol., 1,45 dol. na akcję. Przychody wyniosły 11,08 mld dol. Zarówno zysk jak i przychody były wyższe niż oczekiwania rynkowe. Analitycy przepytani przez agencję Reutersa wskazywali na zysk wynoszący 1,25 dol. na akcję, a przychody miały wynieść 10,36 mld dol.

Przychody z zarządzania majątkiem klientów (wealth management) wzrosły o 8 proc. do 2,37 mld dol., a dział doradztwa korporacyjnego odnotował wzrost o 16 proc. do 574 mln dol.

Walory Morgan Stanley zyskiwały w środę 2 proc. w handlu przedsesyjnym.

marketwatch.com

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły