Gospodarka - Świat

USA: Inflacja zgodna z prognozami

Inflacja konsumencka w USA wyniosła w lutym 0,2 proc. licząc miesiąc do miesiąca.
Foto: Bloomberg

Wyniosła więc tyle, ile mówiły prognozy. W styczniu sięgnęła ona aż 0,5 proc. m./m., co podsyciło obawy inwestorów przed zacieśnianiem polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych.

Licząc rok do roku inflacja konsumencka sięgnęła w lutym 2,2 proc., gdy w styczniu wyniosła 2,1 proc. Również w tym ujęciu była ona zgodna z prognozami. Inflacja bazowa wyniosła 1,8 proc. (r./r.) i 0,2 proc. (m./m.), to również było zgodne z oczekiwaniami

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły