Gospodarka - Świat

JPMorgan Chase ostrzega: na giełdach może być nawet 40-proc. korekta

Daniel Pinto, prezydent nowojorskiego banku JPMorgan Chase, nadzorujący trading i bankowość inwestycyjną, ostrzega, że w okresie następnych dwóch-trzech lat akcje mogą stracić na wartości nawet 40 proc.
Foto: AFP

Ta prognoza pojawiła się w momencie kiedy inwestorzy niepokoją się o konsekwencje zaostrzania polityki pieniężnej przez banki centralne i przyspieszającej inflacji.

- To może być głęboka korekta – powiedział dzisiaj Pinto w Bloomberg Television określając skalę spadków na 20-40 proc. w zależności od wycen. Od lutego 2016 roku Standard&Poor's500 zyskał około 47 proc.

Menedżer JPMorgan Chase wskazuje, że rynki są nerwowe i jeśli prezydent Trump zdecyduje się na wyższe niż ogłoszone cła na stal inwestorzy mogą na to źle zareagować.

Mimo tego widzi też szanse na zwyżki w następnym roku. W lutym ogłosił, iż w pierwszym kwartale 2018 roku jego instytucja spodziewa się wzrostu przychodów z tradingu nawet zbliżonego do 10 proc. gdyż wyższa zmienność na Wall Street pomogła w przezwyciężeniu trwającej trzy kwartały dekoniunktury w tym biznesie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły