Gospodarka - Świat

Szybko przybywa superbogaczy

Mocniejszy globalny wzrost gospodarczy oraz dobra koniunktura na giełdach sprawiły, iż w 2017 roku aż o 10 proc. do blisko 130 tys. wzrosła liczba osób bardzo zamożnych , których majątek netto przekracza 50 milionów dolarów, wynika z raportu przygotowanego przez firmę maklerską Knight Frank. Było to najszybsze tempo od co najmniej pięciu lat, informuje Bloomberg.
Foto: 123rf

Azja przeskoczyła Europę pod względem liczby superbogaczy i wyprzedza ją tylko Ameryka Północna. Według danych zebranych przez firmę Wealth-X, najwięcej takich multimilionerów mieszka w Nowym Jorku, drugi jest Londyn, a kolejne pozycje zajmują San Francisco i Los Angeles.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły