Gospodarka - Świat

The Guardian: Więcej energii odnawialnej

Ponad dwukrotnie wzrosła liczba miast pokrywających zapotrzebowanie na elektryczność w co najmniej 70 proc. z energii odnawialnej. W stolicy Islandii Rejkiawiku jest to już 100 proc.
Foto: Bloomberg

 

Nienastawiona na zysk firma CDP analizująca wpływ działalności gospodarczej na ochronę środowiska opublikowała właśnie raport, z którego wynika, że w minionym roku w 101 z ponad 570 monitorowanych przez nią miast źródłem co najmniej 70 proc. energii elektrycznej była energia odnawialna. W 2015 r. było ich 42.

Nicolette Barlett, dyrektor w CDP od zmian klimatycznych, tłumaczy ten wzrost zarówno większą liczbą miast, które przesyłają raporty do CDP, jak i globalnym przechodzeniem do energii odnawialnej. Jej zdaniem najnowszy raport daje pełny obraz tego, jak miasta podchodzą do tej kwestii. I pokazuje, że tak różne metropolie jak Auckland, Nairobi, Oslo i Brasilia z powodzeniem odchodzą od paliw kopalnych. Miasta nie tylko chcą przechodzić na energię odnawialną, ale co ważne – mogą. JB

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły