Gospodarka - Świat

The Guardian: Japonia zamyka drzwi

Zaledwie 0,1 proc. ubiegających się o azyl uzyskało prawo do pozostania w Japonii.
Foto: AFP

W minionym roku do tamtejszych władz wpłynęło 19 628 wniosków o przyznanie azylu, a przyznano go jedynie 20 osobom, co wywołało falę zarzutów, że kraj ten zamyka drzwi przed ludźmi będącymi w prawdziwej potrzebie. Z opublikowanych właśnie danych wynika, że w 2017 r. liczba wniosków wzrosła o 80 proc. w porównaniu z poprzednim, kiedy było ich prawie 11 tys., a pozytywnie rozpatrzono 28. Od 2010 r. Japonia udziela pozwoleń na pracę ubiegającym się o azyl i jeśli mają ważne wizy, mogą tam pracować w okresie rozpatrywania ich wniosków. Takie zasady spowodowały drastyczny wzrost liczby fałszywych wniosków azylowych, które składają ludzie po prostu szukający pracy. Od stycznia zezwolenia na pracę dostają tylko ci, którzy rzeczywiście zabiegają o azyl.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły