Gospodarka - Świat

Financial Times: Oxfam w cieniu afery seksualnej

Wiceszefowa Oxfamu zrezygnowała ze stanowiska, przyznając, że ta organizacja charytatywna wiedziała, iż jeden z funkcyjnych pracowników opieki społecznej był oskarżony o wykorzystywanie prostytutek w Afryce, a później przeniesiony na Haiti.
Foto: AFP

 

Penny Lawrence wyjaśniła, że zarzuty dotyczą Rolanda van Hauwermeirena i członków jego grupy, którzy wykorzystywali prostytutki w 2008 r. w Czadzie, gdzie Hauwermeiren był krajowym dyrektorem Oxfamu. Po trzęsieniu ziemi w 2010 r. oddelegowany został na Haiti. Lawrence była wtedy dyrektorem programowym i czuje się za to odpowiedzialna.

Z Haiti dochodziły raporty o seksualnym wykorzystywaniu ofiar katastrofy przez pracowników Oxfamu.

Skandal odbił się echem wśród brytyjskich polityków, bo Oxfam ponad połowę dochodów otrzymuje od rządów i instytucji publicznych. W minionym roku od rządu brytyjskiego dostał 65,5 mln funtów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz