Gospodarka - Świat

Złoto znowu zabłysło

Kruszec dzisiaj rano w Londynie kosztował nawet 1337,02 dolara za uncję, najwięcej od 6 lutego 2018, a później cena spadła do 1330,92 dolara.
Foto: Bloomberg

Kurs windowali inwestorzy grający pod inflację w Stanach Zjednoczonych, a także informacje o tym, że Ray Dalio, miliarder i szef największej firmy hedgingowej Bridgewater, w minionym kwartale kupował złoto.

Notowaniom sprzyjał też spadek kursu dolara. Bloomberg Dollar Spot Index tracił czwarty kolejny dzień, a jego strata w tym roku wynosiła 3 proc., poinformował Bloomberg.

Niektórzy traderzy twierdzą, że dzisiejszy raport o inflacji w USA to najważniejszy ekonomiczny komunikat w ostatnich trzech latach. Napisał o tym w swojej codziennej nocie Stephen Innes z Oanda Corp. przypominając związek dynamiki cen i płac z niedawną wielką wyprzedażą akcji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły