Gospodarka - Świat

The Telegraph: Nie łapówka, ale plotki

Szef francuskiego radia publicznego Mathieu Gallet został wyrzucony z pracy i ukarany 20 tys. euro grzywny.

Mathieu Gallet

Foto: AFP

Oficjalny powód tej nagłej dymisji to zawarcie za łapówkę kontraktu o wartości 400 tys. euro z firmą doradczą należącą do jednego z jego przyjaciół.

Ale Frederic Mitterrand, minister kultury w rządzie Nicolasa Sarkozy'ego i kuzyn byłego prezydenta, uważa, że to prezydent Emmanuel Macron kazał zwolnić szefa radia, bo irytowały go plotki, jakoby miał z nim romans. – Mam silne podejrzenie, że to polityczna dymisja. Sądzę, że te zupełnie bezpodstawne plotki zbytnio irytowały prezydenta – powiedział Mitterrand.

Gallet też uważa, że to rząd nalegał na zerwanie z nim kontraktu mimo rosnącej słuchalności, ale nigdy publicznie nie powiązał tej dymisji z plotkami o romansie z Macronem.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz