Gospodarka - Świat

Jim Cramer: kompletni kretyni rozwalili rynek

Rynkowy guru Jim Cramer, prowadzący program "Mad Money" w telewizji CNBC, dał się ponieść emocjom po czwartkowym załamaniu na giełdzie nowojorskiej.
Foto: CNBC

Cramer jest zdania, że za krach odpowiadają niedoświadczeni inwestorzy, których przyciągnęła na rynek długa hossa. - Tym co mnie martwi, jest to, że ludzie, którzy nigdy nie przyglądali się akcjom i nie wiedzą jak je analizować, dominują teraz na rynku. Nigdy nie byli lepsi w wykazywaniu braku wiedzy na temat akcji - mówił Kramer. Jego zdaniem niedoświadczeni inwestorzy handlowali mocno zlewarowanymi instrumentami opartymi na rynkowej zmienności, co doprowadziło do krachu.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły