Gospodarka - Świat

Bank Anglii bardziej jastrzębi

Bank Anglii stwierdził w swoim komunikacie, że stopy procentowe mogą wzrosnąć szybciej niż oczekiwano.
Foto: Bloomberg

Brytyjski bank centralny pozostawił swoją główną stopę procentową na poziomie 0,5 proc. Decyzja ta była jednomyślna. Bank Anglii wydał jednak zaskakująco jastrzębi komunikat mówiący, że stopy procentowe w Wielkiej Brytanii mogą wzrosnąć szybciej i mocniej, niż wynikałoby z zeszłorocznych, listopadowych projekcji gospodarczych. Podniósł również swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego. Spodziewa się, że brytyjski PKB wzrośnie w tym roku o 1,8 proc., gdy wcześniejsze prognozy mówiły o wzroście o 1,6 proc.

- Jeśli poprawie ulegnie wzrost płac a stopa bezrobocia pozostanie stabilna, to Bank Anglii niemal na pewno zrewiduje swoją strategię w drugim kwartale. Nie bądźcie więc zaskoczeni, jeśli prezes Banku Anglii Mark Carney podniesie stopy procentowe po raz kolejny w maju – twierdzi Dennis de Jong, dyrektor zarządzający w firmie UFX.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły