Gospodarka - Świat

Twitter zaskoczył zyskiem

Akcje Twittera zyskują w handlu przedsesyjnym aż 20 procent. Ten serwis społecznościowy osiągnął zysk netto po raz pierwszy w swojej historii.
Foto: Bloomberg

Wyniki Twittera okazały się lepsze od oczekiwań. Zysk na akcję sięgnął w czwartym kwartale 19 centów, gdy mediana prognoz analityków ankietowanych przez agencję Reuters mówiła o 14 centach na akcję. Przychód wyniósł 732 mln USD, gdy analitycy oczekiwali 686,1 mln USD. Całkowity przychód był o 2 proc. większy niż rok wcześniej a przychód z reklam o 7 proc. Liczba aktywnych użytkowników serwisu zwiększyła się z 330 mln miesięcznie do 332,5 mln miesięcznie.

Analitycy wskazują, że poprawa wyników mogła być wynikiem poprawy działania algorytmów serwisu. Starają się one pokazywać użytkownikom w pierwszej kolejności posty, które mogą ich najbardziej zainteresować. - Myślę, że oni przeszli długą drogę. Ich produkt dramatycznie się poprawił. Oni wykonują lepiej swoją pracę pokazując właściwe tweety właściwym osobom we właściwym czasie – twierdzi Richard Greenfield, analityk z firmy BTIG.

Twitter może skorzystać na zmianie polityki serwisu Facebook (który zmienia algorytmy tak, by użytkownicy widzieli mniej postów komercyjnych, które nie zostały opłacone). Część reklamodawców może więc wydawać więcej na reklamy na Twitterze. Mimo to prognozy mówią, że udział Twittera w globalnym rynku reklam internetowych spadnie w tym roku do 0,8 proc., gdy w przypadku Facebooka sięgnie 18,4 proc. a Google 31,3 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły