Gospodarka - Świat

Na rynku obligacji miało być spokojnie, ale coś pękło

Skok rentowności amerykańskich skarbówek
Foto: Bloomberg

Na rozhuśtanym rynku amerykańskiego długu rządowego czwartek miał być dniem wyjątkowym, tymczasem, jak informuje Bloomberg, rentowności referencyjnych papierów dziesięcioletnich popędziły w stronę 2,8 proc., a spadek cen długu 30-letniego spowodował, że jego rentowność przebiła ważny poziom 3 proc. po raz pierwszy od ośmiu miesięcy.

Podczas czwartkowej sesji amerykańskie skarbówki nie doczekały się odpowiedniego wsparcia ze strony funduszy emerytalnych ani indeksowych, zawiedli też kupcy z Azji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły