Gospodarka - Świat

Financial Times: Apple wyda w kraju 350 mld USD

Technologiczny gigant w najbliższych pięciu latach otworzy nowy kampus w Stanach Zjednoczonych, zainwestuje 30 mld USD w krajowe operacje i zapłaci 38 mld USD podatku od przychodów pozyskanych za granicą.
Foto: Bloomberg

Spółka zapowiada też zwiększenie zatrudnienia w USA o 20 tys. osób i rozszerzenie grona krajowych dostawców. W sumie Apple ma wydać w Stanach Zjednoczonych 350 mld USD. To efekt nowych przepisów podatkowych podpisanych w grudniu przez Donalda Trumpa.

Apple zwiększy też do 5 mld USD utworzony w maju fundusz rozwoju zaawansowanej produkcji.

Wiele innych amerykańskich spółek zapowiedziało znaczące inwestycje lub podniesienie płac w Stanach Zjednoczonych po obniżeniu podatku korporacyjnego z 35 do 21 proc.

Wallmart obiecał podniesienie płacy minimalnej, a Fiat Chrysler wypłacenie nagród w wysokości 2 tys. USD wszystkim swoim prawie 60 tys. pracowników w USA.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły