Gospodarka - Świat

Rajd przyciąga pieniądze do funduszy obligacji śmieciowych

2,6 miliarda dolarów napłynęło do amerykańskich funduszy papierów dłużnych o wysokiej rentowności w tygodniu zakończonym 10 stycznia 2018, wskazują dane Lipper Funds Flow. To, według Bloomberga, najwięcej od grudnia 2016 roku.
Foto: AFP

Inwestorzy chcą zarobić na rajdzie tych papierów. Różnica (spread) między ich rentownością a rentownością obligacji o ratingu inwestycyjnym jest najniższa od 11 lat.

Obligacje o ratingu spekulacyjnym korzystają z dobrej kondycji gospodarki, łatwego dostępu do kredytu przez firmy znajdujące się w trudnej sytuacji, a także z dążenia inwestorów do zainkasowania wyższych dywidend w środowisku niskich stóp procentowych.

Eksperci nowojorskiego banku JPMorgan Chase & Co. prognozują, iż spready obligacji o wysokiej rentowności w tym roku zawężą się o 20 punktów bazowych, natomiast analitycy Bank of America spodziewają się, że do końca grudnia 2018 roku zmniejszą się one do 290 pb. Obecnie jest to około 325 pb.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły